W dniu 12.05.2023r. na Wydziale Mechanicznym odbyła się kolejna edycja spotkania Studenckich Kół Naukowych. Tegoroczna sesja odbywała się w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmował prezentację na sesji panelowej. Etap drugi poświęcony był prezentacji plakatu i dyskusji, z Członkami Komisji Oceniającej, głównych założeń, wyników oraz planów rozwoju studenckich projektów.

Wśród 20 zgłoszonych projektów, podzielonych na trzy sekcje: projektową, badawczą i interdyscyplinarną, aż 9 dotyczyło tematyki związanej z bioinżynierią, w tym z protezami i zaopatrzeniem dla osób niepełnosprawnych, badaniami biomateriałów oraz realizacją prototypów medycznych. Studenci Koła Naukowego CANCRICAT Inżynierii Medycznej zaprezentowali 4 prace:

• Natalia Mędrowska - Model 3D mózgu na podstawie MRI: interaktywny projekt z wykorzystaniem Arduino. opiekun projektu: dr inż. Dominik Wyszyński
  • Paulina Siarkowska, Klaudia Młyńska - Projekt indywidualnej protezy kończyny górnej po amputacji kciuka
  • Igor Ważydrąg - Metoda oceny właściwości piezoelektrycznych tkanki kostnej
  • Zuzanna Zając - Ocena właściwości mechanicznych cementów kostnych o niskiej lepkości, opiekun projektu dr hab. inż. Aneta Liber-Kneć, prof.PK

Wśród osób nagrodzonych, IV miejsce zajął Igor Ważydrąg, obecnie student 3 roku, I stopnia Inżynierii Medycznej. Jego praca została również zaprezentowana na Uczelnianej Sesji Studenckich Kół Naukowych 01.06.2023r. organizowanej w formie plenerowej sesji na kampusie przy ul Warszawskiej.

Wszystkim Opiekunom prac, Laureatom i Uczestnikom należą się podziękowania za poświęcony czas i zaangażowanie oraz gratulacje pomysłów i wytrwałości w ich realizowaniu.