W dniach 13-16 września, we Wrocławiu, odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa Biomechanika 2023, na której studenci Inżynierii Medycznej zaprezentowali wyniki kolejnych etapów badań z realizowanych projektów: „The development process of the tissue’s direct piezoelectric effect measurement device” Igor Ważygrąg, Sylwia Łagan oraz „Comparison of the surface and mechanical properties of low viscosity acrylic bone cement” Zuzanna Zając, Sylwia Łagan, Aneta Liber-Kneć.

Konferencja organizowana pod auspicjami m.in. Europejskiego Towarzystwa Biomechaniki, Polskiego Towarzystwa Biomechaniki oraz Sekcji Biomechaniki Komitetu Mechaniki PAN, jest największą w kraju konferencją związaną z obszarem inżynierii medycznej, stanowi platformę wzajemnej wymiany doświadczeń i inspiracji pomiędzy przedstawicielami środowisk inżynierskich, medycznych oraz kultury fizycznej.

Konferencji towarzyszyły warsztaty pt. „Experimental methods in Biomechanics”, „Soft and Hard Tissue in Biomechanics” oraz „Motion Capture Technology”, będące okazją do rozwinięcia umiejętności i zdobycia wiedzy przez studentów z zakresu współczesnej inżynierii medycznej.