Studenci Inżynierii Medycznej wzięli aktywny udział w XIX. Konferencji Naukowej pt. „Medical and Sport Technologies" & „Young Biomechanists Conference”, która odbyła się w dniach 19-21.05.2023r.

Konferencji naukowej towarzyszyły ciekawe warsztaty i szkolenia z zakresu „Multimodal neuroimaging application: simultaneous recording of EEG, fNIRS and Eyetracking” (prowadzonym przez Elmiko we współpracy z Brain Products i Tobii) oraz „Symulacje numeryczne w nauce i przemyśle” (organizowanym przez firmę MESco sp. z o.o.).

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też sesja wystawiennicza, na której studenci mieli możliwość spotykania z przedsiębiorcamiz obszaru symulacji numerycznej, analizy ruchu, innowacji medycznych oraz producentami i dystrybutorami sprzętu medycznego, a także aparatury medycznej (MESco sp. z o.o., Althea Polska sp. z o.o., Technomex sp. z o.o., Balton sp. z o.o., OrthoCare Lima Polska sp. z o.o., Theia sp. z o.o., Tanita sp. z o.o.).

Studenci uczestniczyli w trzech sesjach specjalnych dotyczących aktualnych zagadnień z zakresu biomateriałów, biomechaniki w technologiach militarnych oraz symulacji numerycznych w diagnostyce medycznej nowotworów płuc.

W ramach sesji studenckiej plakatowej „Young Biomechanists Conference” studenci prezentowali swoje projekty przed uczestnikami konferencji.

Zostały zaprezentowane cztery plakaty studenckie:

• „Model studies of hydrodynamics parameters of the human circulatory system”,
  • „The MRI-based 3D printed brain: An Interactive Arduino Project”,
  • „Evaluation of the mechanical properties of low viscosity acrylic bone cements”,
  • „Piezoelectric properties assessment method for bone tissue”.

Jak co roku nasi studenci przywieźli z konferencji wiele inspiracji i nowych znajomości.