W dniach 25-26 października 2019r. studenci III-go roku Inżynierii Biomedycznej należący do Koła Naukowego CANCRIKAT uczestniczyli w IV Konferencji Inżynierii Biomedycznej, organizowanej przez Politechnikę Poznańską.

W aulach Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej podczas dwóch dni wzięło udział 550 uczestników mogących wysłuchać wykładów z pierwszego dnia: „Czy sport i nowoczesne technologie idą w parze? O diagnostyce medycznej w dobie XXI wieku” wygłoszonego przez dr n. kf. Monikę Grygorowicz z Rehasport Clinic; „Czy radiolog powinien obawiać się utraty pracy? O technologiach, które zmieniają współczesną diagnostykę obrazową” mgr inż. Bartłomieja Lubiatowskiego z RSQ Technologies; „Przegląd nowoczesnych metod druku 3D wykorzystywanych w medycynie” autorstwa mgr inż. Magdaleny Przychodniak z Centrum Druku 3D; oraz w drugim dniu: „Moje drogi do serca”- dr hab. n. med. Zbigniewa Nawrata, prof. IPS z  Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi; „Biodrukowanie 3D bionicznej trzustki – fikcja czy rzeczywistość?” dr hab. n. med. Michała Wszoły z  Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Udział w konferencji był okazją do odwiedzin stoisk wystawowych firmy medycznych: Arjo Polska, B.Braun International, LiNA Medical oraz Bertz Medical.

Link do strony konferencji: http://bioinzynieria.net/